Крими 19.11.2024 12:17 Снимка: ДНЕС+
Гърция: Разследват нелегален внос на анаболни стероиди от България
Гръцката полиция разследва нелегален внос на анаболни стероиди от България. Масово се проверяват спортните зали.
Властите определиха, че оборотът от нелегалния внос и продажба на анаболни стероиди достига до 200 милиона евро на година. Полицията установи след масови проверки, че каналите за нелегален внос са от България и Китай.
Разпространители са обикновено спортисти, които ги предлагат във фитнес центрове.
Вече няколко случая на тежко пострадали след употреба на нелегални и непроверени от здравните власти хранителни добавки предизвикаха реакция на лекарите. Те предупреждават, че употребата на такива анаболни стероиди може да доведе до фатален край.
Властите призовават да не се купуват предлаганите и в мрежата анаболи, които обещават "чудеса", а реално водят до тежки здравословни проблеми.
След арест на продавачи на нелегални анаболи започнаха проверки по спортните зали, където обикновено се извършва нелегална търговия.
Полицията съобщава, че е разбила мрежа за внос на нелегални стероиди от България, пише БНР.
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 20:54 Хороскоп за петък, 26 декември 2025 г.
- 20:46 Патриарх Даниил връчи орден „Св. Йоан Рилски” на Вселенския патриарх Вартоломей
- 19:34 Кремъл за коледното видеообръщение на Зеленски: Дали е способен да взема адекватни решения?
- 19:21 Турската полиция арестува 115 предполагаеми членове на Ислямска държава
- 19:11 Коледа и странните обичаи по света
- 19:00 Захарова: Германия няма пари за коледни елхи заради политиката си срещу Русия
- 18:55 Крал Чарлз Трети заведе семейството си на църква пеша
- 18:50 Шкварек: Въпрос на време е у нас да се пръкнат първите пакистански банди и ислямистки гнезда