Избрано 31.08.2024 10:34 Снимка: ДНЕС+
В България не дават откриването на Параолимпийските игри, защото такива хора не съществуват
От Фейсбук профила на Крис Караджов
В България не дават откриването на Параолимпийските игри, защото такива хора не съществуват.
У нас в метрото трябва да дойде полицията, за да помогне да се преодолее идиотския дизайн на мотрисите и перона, според който такива хора не съществуват.
Половината тротоари са като терен за паркур, защото такива хора не съществуват.
99% от заведенията и магазините са недостъпни, защото такива хора не съществуват.
В обществените сгради, банки, болници - с минимални изключения - достъпността е толкова сложна, че човек предпочита да не съществува, отколкото да се опитва влезе някъде. Кога у нас ще се разбере, че различността не е бреме, а богатство? Че да не можеш да си вдигнеш крака над разбита плочка или високо стъпало е само въпрос на време? Че хубавото е хубаво за всички, и лошото е лошо за всички.
Мога да пусна повече от 100 снимки и видео клипове за 5 години опит с достъпността у нас. Но вие си го знаете отлично, нали? "В България е така" не е обяснение или оправдание, а самообвинение.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:01 "Алея на книгата" се завръща във Варна
- 14:54 Над 100 антични монети и накити иззеха от иманяр
- 14:53 Доставчикът, нападнат от Мирчев: Искам извинение от него, други претенции нямам
- 14:45 За първи път в България замениха хранопровод с тънко черво
- 14:41 Радев: България няма да подкрепи санкции срещу Русия за сметка на собствената си икономика
- 14:37 Донка Михайлова, УС на НСОРБ: Искаме децентрализация - властта да е максимално близко до гражданите
- 14:30 Два германски военни кораба пътуват към Червено море за мисия в Ормузкия проток
- 14:22 Демерджиев: Кандев ми каза, че напуска, защото отива в частния сектор, за да изплаща ипотеката си