Избрано 17.07.2021 10:26 Снимка: ДНЕС+
Гроздан Караджов: Когато лекарите протестират, обществото боледува!
От профила във Фейсбук на Гроздан Караджов, народен представител в 43-ото Народно събрание
Когато лекарите протестират, обществото боледува!
Не се изисква особен талант да създадеш проблем там, където го няма, особено в период на криза. Дали е умно, е отделен въпрос. Дали си струва – е риторичен въпрос. Във всеки случай гледката на лекари, блокирали булевард в знак на протест, винаги е ясен сигнал, че нещо не е наред. В случая с „Пирогов“ обидата е разбираема. Това е болницата, към която всеки първо се насочва, когато състоянието му се влоши. Това е болницата, която изнесе най-голямата тежест в разгара на ковид кризата. Това е болницата, в която работят едни от най-добрите лекари. Които вече повече от година лекуват денонощно ковид пациенти, независимо в кое отделение са назначени. Точно те извършваха чудеса от храброст, когато нямаше кислород, лекарства и предпазни средства. Точно те рискуваха здравето и не се прибираха седмици наред при семействата си, за да няма починали на стълбите или върнати пациенти. И точно те сега са обвинени, че са работили фиктивно. Че несправедливо са взели 1000 лв. Защото според разбиранията на здравната каса ортопед ковид не лекува. А и не може пациенти веднъж да са лекувани от ковид, а втори път - от усложненията от него?!? Защото бюрократите броят парите по пътеките, а не колко човешки животи са спасени. В случая няма никакво значение кой е директорът на #Пирогов и дали е някому несимпатичен. Няма никакво значение и кой е министърът и дали той не разчиства лични сметки. В случая има значение, че законите трябва да се спазват – констатациите на #НЗОК, че има нарушения за 1 млн. лв., са само началото, тепърва болницата ще ги оспорва, а съдът ще реши кой е крив и кой е прав. В случая има значение, че петното, което беше лепнато с обвиненията, особено към редовите лекари, няма как да бъде изтрито. И можем само да се молим при следващата криза те да предпочетат да останат лекари, а не да станат бюрократи. За да има някакъв шанс да оцелеем./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:50 Хороскоп за петък, 26 юни 2026 г.
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси