
ЕС и Свят 25.11.2023 15:22 Снимка: ДНЕС+
Папата отменя съботните дейности заради лек грип
Папа Франциск отмени сутрешните си аудиенции в събота заради лек грип, се казва в изявление на Ватикана, цитирано от "Ройтерс".
86-годишният понтифик провежда редовни срещи с представители на Ватикана в събота, както и частни аудиенции.
По-рано този месец папата пропусна да прочете подготвена реч за среща с европейски равини, тъй като страдаше от настинка, но изглеждаше в добро здраве по време на среща с деца само часове по-късно.
През юни беше опериран от коремна херния. Той прекара девет дни в болница и изглежда се е възстановил напълно от тази операция.
Следващата публична поява на папата е насрочена за неделя, когато се очаква той да се обърне към вярващите в седмичното си послание с на площад Свети Петър.
Франциск също трябва да присъства на климатичната конференция COP28 в Дубай от 1 до 3 декември, където се очаква да има почти цял ден двустранни срещи със световни лидери, присъстващи на събитието. Конференцията ще се проведе от 30 ноември до 12 декември.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09493 |
![]() |
1 | 2.29692 |
![]() |
10 | 3.92855 |
![]() |
100 | 4.46881 |
![]() |
1 | 1.72426 |
Последни новини
- 16:34 Revolut навлиза на пазара на мобилните оператори
- 16:27 Мерц се кандидатира за канцлер на втори тур след провала
- 16:18 Папа Франциск отвори много дискусии, но не приключи нито една от тях
- 16:10 Китайски бойни самолети тренират в небето над Египет
- 16:03 Кремъл: Цената на петрола е важна за Русия, но националните интереси остават приоритет
- 15:55 Мъж загина при инцидент с електрически скутер в София
- 15:44 Протестиращите студенти в Сърбия настояват за предсрочни избори
- 15:37 Русия все още планира да прекрати огъня в Украйна, но ще отговори, ако бъде атакувана