ЕС и Свят 20.12.2020 17:20 Снимка: ДНЕС+
Новият щам на Covid-19 е "извън контрол", според британския здравен министър Мат Ханкок
Новият щам на коронавируса е "извън контрол" и хората трябва да се държат отговорно и дисциплинирано особено в в Лондон и част от Англия. Това каза пред Скай Нюз британския здравен министър Мат Ханкок. Той предположи, че засилените мерки могат да останат в сила със месеци. „Това (новият щам) е огромно предизвикателство, докато не успеем да пуснем ваксината, за да защитим хората. Това е, с което ще се сблъскваме следващите няколко месеца."
Той каза, че контролът върху новия щам на COVID-19 е "по-важен от всякога" и хората трябва да намаляват социалния контакт, "защото това е ужасно сериозно".
Той нарече безотговорно поведение опшаките по гарите от хора, бързащи да напуснат Лондон, преди да влязат в сила новите мерки. Ханкок сподели, че и на самият него е било трудно да се обади вчера на майка си и да й каже, че няма да бъдат заедно на Коледа. Но министрите не са имали друг избор освен да действат бързо и ефективно. Ханкок каза, че случаите са се "разраснали" през последните няколко дни и предупреди, че държането на новия вариант под контрол, докато не бъде пусната ваксина, ще бъде "много трудно".
Кметът на Лондон Садик Хан заяви, че подкрепя въвеждането на нови ограничения, но обвини правителството, че дава на хората "фалшива надежда" по Коледа. Той допълни, че столицата е преживяла "най-лошата година след Втората световна война"./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие
- 18:28 МО предупреждава за придвижване на военни колони по пътищата в понеделник
- 18:23 Василев: Това е бюджет на мързел, страх и некадърност. Управляващите да го хвърлят и да се гръмнат!