ЕС и Свят 15.12.2021 16:36 Снимка: ДНЕС+
Наплив на българи за лекарства в Турция
Наплив на българи за покупки на лекарства се наблюдава в аптеките в Одрин, съобщава турската частна телевизия НТВ, цитирана от БТА.
Освен за облекло и храна българските граждани идват в Одрин също и за да си набавят лекарства, отбелязва телевизионният канал.
С падането на курса на турската лира се увеличи броят на българите, които пристигат в Турция на пазар. Сред най-посещаваните места от туристите са оказаха аптеките. Наред с необходимите им лекарства българите купуват и кутии аспирин, използван при лечението на КОВИД-19, посочва НТВ. Поради засиления интерес към медикамента понякога откриването му в аптечната мрежа е трудно.
Аптекари споделят, че българите търсят най-вече аспирин, противогрипни медикаменти и обезболяващи. Голям е интересът на българските клиенти и към хранителните добавки.
Много аптеки в пограничните райони са поставили на витрините си и вътре в помещенията надписи на български език, отбелязва още телевизията./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:05 БНБ започва печат на първите евробанкноти, левът остава безсрочно обменяем
- 14:52 По "мъжки" вече и във футбола: Мъж-рефер в Германия предложи брак на приятеля си на стадиона
- 14:41 Шампионката Рибакина облече червена рокля за фотосесията с трофея
- 14:28 Зеленчуците поскъпват, плодовете поевтиняват на тържищата у нас
- 14:15 Джип се вряза в ресторант в Пловдив, пострада жена
- 14:06 Проф. Ваня Добрева: Сега трябва да работим за единство в БСП - България има нужда от лява партия
- 13:53 Снаха срещу свекърва: Почти неизбежен конфликт?
- 13:41 Федерален съдия в САЩ отказа да спре имиграционните акции в Минесота