ЕС и Свят 18.04.2024 13:41 Снимка: ДНЕС+
Лоран Брайар: Много французи не подкрепят конфронтацията с Русия
Въпреки влиянието на западната пропаганда, значителна част от френските граждани смятат военната и финансовата подкрепа за Украйна за погрешна и се противопоставят на конфронтацията с Русия. Това мнение изрази пред ТАСС Лоран Брайар, френски електорален експерт и историк, работещ в Донбас, военен кореспондент на агенция International Reporters.
„Много френски граждани, особено онези, които са били в Русия или Украйна, отдавна се противопоставят на конфликта с Русия“, каза той. Лоран Брайар разказа за въздействието върху французите на пропагандата, излъчвана по телевизията или чрез водещите издания в страната. На първо място, върху възрастните хора. Той я нарече "зомбиране", като отбеляза ролята, която играят американските медии в това отношение.
Поради тази причина, каза Брайар, част от френското население вярва в правилността на правителствените решения, като доставката на оръжие на Украйна. Брайар смята, че френският президент Еманюел Макрон е прекрачил границата, когато е обявил възможното разполагане на френска армия в тази страна. „Хората започнаха да разбират, че вече не става въпрос само за прехвърляне на пари и оръжия, а за изпращане на голям брой млади мъже, които ще умрат на фронта“, добави експертът.
Според него въпреки думите на френския президент за желанието си да се постигне примирие в Украйна по време на Олимпиадата, Макрон възнамерява да използва игрите в Париж, за да повлияе на обществеността по въпроса за по-нататъшната военна и финансова подкрепа за Киев. Брайар отбеляза, че във Франция по време на Олимпиадата могат да бъдат взети нови решения за финансова и военна помощ в ущърб на собствените ѝ граждани.
По-рано Макрон не изключи недвусмислено възможността за изпращане на сухопътни сили на западни държави в зоната на специалната военна операция, добавя ТАСС. Ръководителят на руското външно разузнаване Сергей Наришкин заяви на 19 март, че Франция вече подготвя военен контингент за изпращане в Украйна.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:49 Петролът поскъпна с 4% заради блокирания Ормузки проток
- 13:47 Челен сблъсък на влакове в Дания, десетки са ранени
- 13:41 Министър Ирина Щонова: Износът на електрически машини надхвърля 2 млрд. евро
- 13:33 Каримански: Дупката в хазната се е разширила с 1,77 млрд. евро – нива, невиждани от 2007г .насам
- 13:33 Испания, Словения и Ирландия искат ЕС да прекрати споразумението за асоцииране с Израел
- 13:25 Г-20 официално покани Русия за срещата на върха в САЩ през декември т.г.
- 13:17 ВАС окончателно отмени ключови текстове за оценяването на матурите в 12. клас
- 13:12 НСИ: Над 1.3 българи са под линията на бедност за 2025 г., 27% от децата са в риск от лишения