
ЕС и Свят 25.02.2023 16:48 Снимка: ДНЕС+
Германците искат премахване на COVID мерките, но ще продължат доброволно да ги спазват
Германците подкрепят предстоящата отмяна на регулациите за борба с разпространението на коронавируса, показват данни от социологическо проучване. Много от тях обаче казват, че искат да продължат да спазват доброволно някои от мерките, предава БТА.
Общо 41 процента от германците са напълно съгласни да се премахне задължителното носене на маски и правенето на тестове, докато само 7 процента са напълно несъгласни с отпадането на мерките, показва сондажът на института "Югав", направен по поръчка на ДПА.
От друга страна, мнозинството са готови да вземат сами предпазни мерки, като например да се изолират при положителен тест или да си направят доброволно тест, преди да се срещнат с възрастни хора или други уязвими групи.
Оставащите ковид ограничения ще бъдат отменени поетапно до 7 април.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10214 |
![]() |
1 | 2.25404 |
![]() |
10 | 3.84431 |
![]() |
100 | 4.04393 |
![]() |
1 | 1.69058 |
Последни новини
- 14:14 12-годишно момче от Казахстан е в кома след падане с електрическа тротинетка край Несебър
- 14:06 Символът на вечната любов: Тадж Махал
- 13:57 Преминаваме към зимно часово време на 26 октомври
- 13:50 Собственик на апартамент в "Негреско" на Елените: Ще атакуваме всякакви актове за събаряне
- 13:43 Венецуела затвори посолството си в Осло след Нобела за Мария Мачадо
- 13:35 "Сотбис" продава на търг в Мюнхен мотоциклет с автографа на папа Лъв XIV
- 13:27 Американски медии бойкотираха новите правила на Пентагона за журналисти
- 13:20 Кристалина Георгиева: Липсва етична база и регулация за бързото навлизане на изкуствения интелект