
ЕС и Свят 30.06.2020 08:27 Снимка: ДНЕС+
Германското правителство подкрепи програмата на ЕЦБ за изкупуване на облигации
Правителството на Германия подкрепи програмата за изкупуване на облигации на Европейската централна банка. Това става ясно от писмо, разгледано от АФП.
През май Конституционният съд на Германия постанови, че програмата за масово изкупуване на облигации частично нарушава конституцията на страната. Съдът поиска ЕЦБ да демонстрира, че схемата е "пропорционална".
Съдът на Европейския съюз пък отговори, че само той има право да решава дали институциите на ЕС нарушават правилата на блока.
"Министерството на финансите е убедено, че съветът на ЕЦБ...убедително демонстрира обсъжданията си за пропорционалността", пише в писмото на финансовия министър Олаф Шолц до председателя на парламента Волфганг Шойбле.
Германското правителство получи документи от ЕЦБ, с които оправдава програмата./news.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.09606 |
![]() |
1 | 2.25326 |
![]() |
10 | 3.85841 |
![]() |
100 | 4.00704 |
![]() |
1 | 1.65496 |
Последни новини
- 21:16 Хороскоп за петък, 19 септември 2025 г.
- 21:12 Приятел на Чарли Кърк с потресаващ разказ: Правихме му сърдечен масаж, но той вече беше с Исус
- 21:08 Съдът остави в ареста Никола Барбутов и пусна срещу 10 000 лв. гаранция бизнесмена Петър Рафаилов
- 19:33 The Wall Street Journal: Тръмп е недоволен от Нетаняху, но се въздържа от сурови мерки срещу Израел
- 19:25 US съдия нареди пропалестинският активист Махмуд Халил да бъде депортиран в Алжир или Сирия
- 19:18 Парламентът гласува „Български пощи“ да работят и да бъдат реформирани по план, представен и на ЕК
- 19:11 Специалните сили на Украйна удариха нефтопреработвателен завод във Волгоград
- 19:03 Писателят Христо Стоянов: ППДБ започнаха да убиват и полицаи