България 17.10.2022 09:03 Снимка: ДНЕС+
Загубилите изборите ПП предлагат Никола Минчев за шеф на парламента
Националният съвет на „Продължаваме промяната“ е взел решение Никола Минчев да бъде номинацията на партията за председател на 48-ото Народно събрание. Това съобщиха от централата на партията.
Заявката на „промяната“ ясно показва, че те няма да оставят първата партия след изборите ГЕРБ да има председател на Народното събрание, каквато е обичайната практика
Минчев беше председател и на издържалото 9 месеца 47-о Народно събрание.
„ПП „Продължаваме промяната“ смята, че заради брилянтната му работа в предишния парламент, както и заради личните му качества и експертизата, Никола Минчев е най-достойният кандидат за председателския пост в следващото Народно събрание“, казват още те в съобщението.
ГЕРБ номинира за позицията Росен Желязков.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 18:32 Русия: България стана източен плацдарм на НАТО
- 18:25 Джордж Фридман: В Украйна приключи Студената война - Европа остава без американски чадър
- 18:17 В Румъния създават логистичен хъб за доставки за Украйна
- 18:14 ЕК задържа 152, 8 млн. евро от третото плащане по ПВУ
- 18:12 Проф. Константинов:Това, че младите протестират, не значи, че обичат ПП-тата и че ще гласуват за тях
- 18:09 Внимание: Сладките газирани напитки предизвикват опасно заболяване
- 18:02 Клаус фон Донани: Мерц е исторически необразован-Путин не е Хитлер,а Германия без Русия е беззащитна
- 17:51 Пиян шофьор без книжка причини катастрофа с жертва