България 30.11.2020 15:55 Снимка: ДНЕС+
Задължиха пловдивски болници да имат легла за спешни пациенти
Всички болници в Пловдив, в които има действащи ковид отделения, трябва да гарантират легла за настаняване на пациенти, транспортирани от Спешна помощ. Това реши медицинският щаб към областния управител, съобщи "24 часа". "Недопустимо е при наличие на 20 болници в Пловдив и региона с 1100 легла за COVID линейки да разкарват пациенти от едно заведение в друго", каза областният управител на Пловдив Дани Каназирева.
Според решението всяко лечебно заведение трябва да направи така организацията си, че леглата да бъдат налични ежедневно.
Каназирева напомни, че лечебните заведения нямат право да връщат хора с положителен PCR тест. Тя призова гражданите да подават жалби и да сигнализират за всяка нередност.
„Малко над 80 места ще бъдат за болни, транспортирани от спешните екипи. Броят им е съобразен с хоспитализациите на хора със симптоми с Ковид-19 за денонощие от Спешна помощ. Останалите близо 1000 легла ще останат за хора, които сами отиват до болниците ", обясни областният управител. /24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.11122 |
GBP
|
1 | 2.24267 |
RON
|
10 | 3.84703 |
TRY
|
100 | 4.00827 |
USD
|
1 | 1.68027 |
Последни новини
- 19:35 Дойче веле: Русия шпионира НАТО от ферибот, потънал преди 30 години?
- 19:26 Над 2,5 млрд. лв. ще бъдат инвестирани за развитието на икономиката във въглищните региони
- 19:18 БАД предлага идея: НОИ да изплаща еднаква базова пенсия на всички
- 19:11 ОС в Бургас прие предложението на кмета на града за филиал на минно-геоложкия университет
- 19:03 Първан Симеонов: Индексът на общественото напрежение е във фазата "трудно контролирани рискове"
- 18:54 Учени искат етикети върху шунката и бекона, продавани във Великобритания: Носят риск от рак!
- 18:46 Край за Ана-Шермин и Краси в "Ергенът: Любов в рая"
- 18:38 Ваксините от последните 20 години вече са достъпни в електронното здравно досие