
България 06.08.2025 11:33 Снимка: ДНЕС+
Временни промени на движението по две магистрали
От 6 август, до 8 август, в светлата част на денонощието между 6 ч. и 17 ч. поетапно ще се променя организацията на движение на АМ „Хемус“ от км 0 до 14-и км, в посока София за почистване на облицовани окопи – канавки. Дейностите ще се изпълняват в аварийната лента, където ще бъде разположена нужната техника. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост. По време на работата трафикът няма да бъде спиран и ще се осъществява в активна и изпреварваща лента, съобщиха от АПИ.
Апелът към водачите е да карат внимателно, да спазват правилата за движение и ограниченията на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.
На 6-ти и 7-ми август, от 8 ч. до 18 ч., на АМ „Струма“ в отсечката между тунелите „Блатино“ и „Кочериново“ /от 67-и до 82-и км/ в посока Кулата се променя организацията на движението за полагане на пътна маркировка. Трафикът ще се осъществява в активната пътна лента, като затворена за движение ще е изпреварващата лента на автомагистралата, съобщиха от АПИ.
В петък – 8-ми август, от 8 ч. до 12 ч., полагане на маркировка ще се извършва в същия участък между тунелите в посока София на магистралата. По време на дейностите ще се ограничи преминаването по изпреварващата лента, а превозните средства ще се движат в активната лента.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10395 |
![]() |
1 | 2.24498 |
![]() |
10 | 3.84227 |
![]() |
100 | 4.04731 |
![]() |
1 | 1.69292 |
Последни новини
- 21:22 Хороскоп за сряда, 15 октомври 2025 г.
- 21:03 Премиерът Желязков отменя утрешното редовно заседание на Министерския съвет
- 21:01 Пеевски съгласен с Борисов: Ще преформатираме кабинета. Ще подкрепим ГЕРБ за нов шеф на НС
- 19:39 Ройтерс: Русия започва наказателно производство за тероризъм срещу петролния магнат Ходорковски
- 19:33 Гърция: Нови протести срещу проектозакон за удължаване на работния ден
- 19:24 Откриха кокаин във Второ полицейско управление в Благоевград
- 19:16 АФП: ЕСПЧ осъди Русия за над 253 млн. евро в полза на Грузия, но Москва надали ще плати
- 19:09 ПП-ДБ предлага да отпаднат удостоверенията за наследници