България 06.04.2025 18:02 Снимка: ДНЕС+
Таско Ерменков опроверга ПП-ДБ: Не съм бил агент на ДС, а военен разузнавач - разликата е огромна
Новият член на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) Таско Ерменков опроверга ППДБ, че е бил член на Държавна сигурност.
По темата преди дни се упражнява от парламентарната трибуна депутатът от "Промяната" Венко Сабрутев. Той заяви, че Ерменков не е "кандидатура, а карикатура и номенклатура", както и напомни, че е бивш агент на Държавна сигурност с кодово име "Радулов".
"Никога не съм бил агент. Бил съм офицер, служил съм във военното разузнаване. То никога не се е занимавало с репресии, служило е на интересите на България. Агентите са тези, които ние вербувахме - чуждестранни граждани, с българи не сме се занимавали", каза в ефира на БНТ Таско Ерменков.
Според Ерменков Военното разузнаване имало една връзка с ДС. Тя разработвала и служителите на раздевката. Оттам дошло името "Радулов".
"Доктор съм на икономическите научик, преподавател съм в СУ. Когато Сабрутев може да се похвали с такава "пропадналост", да дойде да се похвали. Но няма да може. В КЕВР няма случайни и пропаднали хора, за каквито Сабрутев говори. Работил съм винаги за България - независимо дали съм бил военен разузнавач, или парламентарист", обясни Ерменков.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:28 България има нов тотомилионер, който грабна джакпота от 5 778 403 евро
- 21:10 Хороскоп за петък, 20 март 2026 г.
- 19:36 Министър Околийски: И двете ми дъщери са ваксинирани срещу HPV, това е най-силният ми аргумент
- 19:28 Авиокомпаниите по света пред риск от недостиг на гориво още през април
- 19:21 Вал Килмър ще се появи посмъртно, генериран чрез изкуствен интелект, в нов филм
- 19:13 Борят се за живота на младеж, забил се с тротинетка в железобетонен стълб
- 19:06 Тара, Бланка и Кос - скандалът е важен за ЕП, но и за България
- 18:58 Лицензите на два клуба в родния елит са под въпрос