България 01.04.2024 14:23 Снимка: ДНЕС+
Служители в ДАИ-Пловдив започват безсрочна стачка
Служителите в ДАИ-Пловдив започнаха безсрочна ефективна стачка, съобщава БНТ.
Съгласно Колективния трудов договор те нямат право да напускат работните си места, но ще работят в намален обем.
Основното искане е за изравняване на заплатите за работещите с еднакви трудови характеристики, което им е било обещано от министъра на транспорта още през миналата година.
Въпреки че е трябвало през март работещите в ДАИ да получат новите си, по-високи заплати, това така и не е случило.
Стачката ще засегне всички, които посещават гишетата за административни услуги, както и курсистите, които трябва да полагат изпити.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:30 Бела Хадид сподели за тежката си борба с хроничното заболяване и емоционалните трудности
- 18:21 Любомир Каримански осъди Асен Василев за "злонамерени лъжи"!
- 18:13 Иван Василев: Деловодната система в администрациите ще стане достъпна и за незрящи хора
- 18:05 Обвиниха Alibaba в мащабни атаки срещу AI модела Claude
- 17:56 КНСБ: Работещите пострадаха и с този бюджет няма да има ръст на покупателната им способност
- 17:48 Еди Мърфи ще се завърне с гласа си във филм за магарето от поредицата "Шрек"
- 17:43 Лавров: В Аляска САЩ предложиха споразумение за Украйна, а Русия прие
- 17:39 Инфлуенсърът Гюров: Властта превръща бюджета в оръжие срещу бъдещето