Любопитно 26.06.2026 18:30 Снимка: ДНЕС+
Бела Хадид сподели за тежката си борба с хроничното заболяване и емоционалните трудности
Тя започва публикациите си с дълго съобщение, в което описва колко плашещо е да говори за симптомите си
Бела Хадид споделя за психическата тежест, свързана с живота с хронично заболяване.
Преди дни 29-годишната манекенка публикува поредица от Instagram Stories, в които разказва за неотдавнашно обостряне, свързано с диагнозата ѝ за лаймска болест. Тя започва публикациите си с дълго съобщение, в което описва колко плашещо е да говори за симптомите си - болка, изтощение, умора, тревожност, замъглено съзнание, инфекции и травми и как те водят до тежка изолация и депресия, особено за продължителни периоди от време.
"Особено когато опиташ всичко, което можеш", продължава тя, като отбелязва, че е чела книги и лични истории, за да разбере повече за симптомите и възможните подходи за самонаблюдение, но въпреки това има моменти на влошаване. "Искаш отговори, които никой не може да даде. Бориш се. Най-накрая имаш няколко добри дни. Мислиш, че си открила правилния начин, правилната рутина, правилното лечение... и тогава пристъпът се връща и изведнъж нищо вече не изглежда сигурно."
Тя обяснява, че по време на пристъпите отменя планове и не е в състояние да взема решения, тъй като никога не знае как ще се чувства. "Събуждаш се с тревожност, която вече обитава тялото ти", пише Хадид. "Физическа болка, още преди краката ти да докоснат пода. И въпреки това трябва да намериш сили да преживееш още един ден в тяло и ум, които са напълно изтощени."
Моделът споделя, че се е научила да прикрива необяснимите си състояния. "Понякога ми се струва, че ако не си преживял нещо подобно или не обичаш някого, който го е преживял, е невъзможно да го разбереш напълно."
Тя напомни на своите последователи, които също се борят, че "има светлина, дори и да не я виждаш днес. Има надежда", преди да сподели посланието, което често си повтаря, когато се чувства най-зле, пише сп.People.

"Както много хора са казвали, трябва да си напомням, че пътят към изцелението не протича равномерно. Вярвам, че Бог ни поставя пред нас само това, което сме способни да понесем, дори когато в момента не разбираме защо", написа тя, като добави, че във всичко в живота има по-дълбока цел.
Хадид признава, че макар да е трудно, вярва, че "всяко изпитание ни носи урок, по-дълбоко състрадание или сила, за която не сме подозирали, че притежаваме".
"Това ни води към местата, хората и преживяванията, които имаме сега. Изпитвам огромна благодарност към живота, но това не изключва факта, че живея в тяло, което има повече тежки дни, отколкото добри", продължава тя. "Трудно е да намериш радост, смисъл или дори причина да излезеш навън, но ще продължаваме да се опитваме. Винаги."
Тя завършва публикацията си с послание към своите последователи, които може би преминават през трудни моменти:
"Вие сте обичани. Нужни сте. Животът ви има смисъл. И ще преминете през всеки етап, през който ви подлага животът. Обичам ви и ви прегръщам силно."
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон
- 18:38 Шотландия вече се готви за сбогуване с Мондиала, шансът за продължаване падна до 5%