България 12.05.2021 18:37 Снимка: ДНЕС+
С глоба и в затвора пращат мъж, задигнал над 11 бона от своята работа
С глоба и в затвора пращат мъж, задигнал над 11 бона от своята работа. Присъдата на 21-годишният К.Д е 3 години затвор и глоба в размер на 2000 лева. Той няма да има и право да заема длъжност, свързана с материална отговорност, за период от 5 години, съобщава прокуратурата.
На 25 май 2020 г. К.Д. се явил на работното си място - бензиностанция и газстанция в Разград, за нощна смяна. Той имал достъп до оборотите на търговския обект и отговарял за оперирането и съхранението на парите, тъй като през нощта смените се давали само от един човек.
Подсъдимият изпитвал финансови затруднения, дължал пари и не можел да ги върне в срок и решил да си осигури средства, като вземе парите от касата на работното си място. Около 2 часа след полунощ К.Д. отворил малък сейф, в който се съхранявали оборотните пари, извадил ги оттам и ги скрил в себе си. На сутринта издал смяната на колега и напуснал обекта без намерение да се връща.
В следващите дни мъжът се разпореждал с присвоената сума - върнал заеми към познати, купил автомобил, мобилен телефон, преносим компютър, наркотични вещества и алкохол. След това се укрил в гориста местност край Разград, като планирал да остане там за известно време.
На 6 юни 2020 г. К.Д. бил задържан от органите на реда. Намерени били всички закупени вещи, 3,43 грама марихуана, 0,61 грама хашиш и сумата от 875 лева.
Присъдата на Разградския районен съд подлежи на обжалване пред Окръжния съд в града./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:50 СДВР разследва умишлено убийство на бизнесмен, загинал след палеж на дома му в Банкя
- 15:41 Експлозия в търговски център след мощното земетресение в Япония, има опасения за голям брой жертви
- 15:32 Изпълнителният съвет на ПБ реши да подкрепи кандидатурата на Илияна Йотова
- 15:23 ГИТ засилва проверките по курортите
- 15:14 Норвежки одит откри kill-switch в китайски автобуси Yutong
- 15:05 Само Румен Радев и Илияна Йотова са с положителен баланс на доверие
- 14:57 Зинедин Зидан официално е новият селекционер на Франция
- 14:50 Демерджиев: Следим с дронове незаконни гонки и дрифтове