България 14.05.2025 13:44 Снимка: ДНЕС+
„Просвета“ пуска безплатни електронни учебници по компютърно моделиране за 4. клас
От днес всички ученици ще могат да ползват пълните електронни варианти на новите учебници по компютърно моделиране за 4. клас, които само преди броени дни бяха одобрени от експертна комисия на МОН, съобщиха от Издателска група „Просвета“.
„Просвета“ предоставя свободен достъп до електронните издания, където децата директно могат да се учат да програмират чрез подходящи за възрастта задачи, упражнения, игри и тестове.
„Решението е част от нашата дългосрочна мисия да подкрепяме дигиталното образование и да улесняваме работата както на учителите, така и на учениците и техните родители. Електронните учебници са естествената среда за уроците по компютърно моделиране – както в класната стая, така и у дома“, казва главният редактор на издателска група „Просвета“ Кина Андреева.
Учителите по компютърно моделиране, които изберат за новата учебна година да работят в 4. клас с печатните учебници на „Просвета“, ще осигурят на своите ученици пълноценни условия за учене не на теория, а на практика – защото всеки ученик може свободно да използва електронните учебници. Те са качени в платформата е-просвета и е необходима единствено регистрация, която е безплатна.
„Свободният достъп до електронните учебници по компютърно моделиране е естествена стъпка в подкрепа на дигиталното образование. Това не е просто жест – това е наша отговорност към децата и учителите“, допълват от издателството.
Електроните учебници са отворени от днес и ще бъдат със свободен достъп не само до края на тази учебна година, но и през новата 2025/2026 учебна година. Можете да ги намерите на сайта www.e-prosveta.bg.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:57 Георги Марков: Тръмп революцията е в ход! Европа на Сорос загуби войната в Русия
- 09:54 Ахмед Доган се нареди до Румен Радев: Ние, от Алианс за права и свободи, сме безрезервно с Вас
- 09:49 Петко Петков, "Галъп": Радев ще играе за преформатиране на системата от сорта президентска република
- 09:43 Дмитриев за уязвимостта на ЕС от американския газ: Сега ви липсва "Северен поток“, нали?
- 09:36 Димитър Ганев: Радев няма време да регистрира партия, вероятно ще участва на изборите с коалиция
- 09:30 Виктор Орбан: Европа се управлява от германската военна машина
- 09:22 Надежда Йорданова за Радев: Всеки, който иска да говори с нас, трябва да се определи по евротемите
- 09:17 Руска атака с дронове и ракети остави част от Киев без ток и вода