България 27.01.2026 16:21 Снимка: ДНЕС+
Присъди от по 2 г. затвор получиха двама мъже, крали електрически кабел в София
Софийският районен съд призна за виновни двама мъже, обвинени за кражбата на електрически кабел в София. Т.Й. получи наказание от 2 г. затвор, а Т.Г. бе осъден на 2 г. и 6 месеца "лишаване от свобода", съобщават от прокуратурата.
Наказанията следва да се изтърпят при първоначален "строг" режим. Присъдите на двамата мъже не са окончателни и подлежат на обжалване.
На 09.01.2024 г. обвиняемите проникнали в двора на обект на доставчик на телекомуникационни услуги в София. Т.Й. и Т.Г. отмъкнали 830 метра електрически кабел на стойност 26 882,04 лева.
Двамата извършители срязали част от оградата, за да проникнат в дворното място. След като взели кабела, те го качили в товарен автомобил, откраднат от паркинг и избягали от местопрестъплението.
Държавното обвинение подчертава, че деянието е извършено в условията на опасен рецидив. Двамата обвиняеми са осъждани за идентични деяния.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие