България 20.02.2025 14:28 Снимка: ДНЕС+
Предозиране: Георги Кузмов отново ще се кандидатира за кмет на район „Оборище“
Георги Кузмов се кандидатира отново за кмет на софийския район „Оборище“ на предстоящите на 16 март частични избори.
Той бе окончателно отстранен от поста в средата на декември 2024 година от Върховния административен съд.
“Кандидатирам се отново за кмет на район "Оборище", въпреки политическата атака, която се стовари върху мен и непрекъснатите опити за дискредитиране. Благодаря на приятелите от "Продължаваме промяната - Демократична България" и "Спаси София", които отново застават зад мен. Благодаря най-вече на гражданите, които срещам по улиците и в района, както и на хората от бизнеса, затова че ме насърчиха и подкрепиха да се кандидатирам отново", написа днес Георги Кузмов в публикация в социалните мрежи.
От ПП-ДБ и СС припомнят, че Георги Кузмов, който спечели след балотаж с 63% подкрепа кметското място, беше отстранен след спорно решение на ръководената от ГЕРБ Общинска избирателна комисия с формални мотиви, че се води съдружник във фирми без търговска дейност. Сега предстои той да се яви отново с подкрепата на управляващата Столична община коалиция.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси
- 18:39 Най-малко 48 души са се удавили в опит да се спасят от жегите във Франция
- 18:32 Топ изследователи на изкуствен интелект се изтеглят от Google