България 15.01.2023 15:02 Снимка: ДНЕС+
Предозиране: Биволъ пуска партенка за неработеща фирма на Борисов от преди 30 години
Търговският регистър е създаден през 2006 г. с приемането на Закона за търговския регистър. В него се съдържа информация за всички вписани търговци, клонове на чуждестранни търговски, свързани с тях обстоятелства, обявени актове, за които е предвидено, че подлежат на вписване. Всеки търговец е длъжен да поиска да бъде вписан в търговския регистър, като заяви обстоятелствата, които подлежат на вписване, както и да представи актовете, които подлежат на обявяване. Фирма „Джи енд би травъл къмпани“ никога не е била вписвана и не е подавала заявление за регистрация в търговския регистър, тъй като както към онзи момент, така и в миналото преди създаването на регистъра, тя никога не е извършвала дейност. Дружеството никога не е работило.
Този факт по категоричен начин опровергава изнесената информация от Биволъ, че Антони Панайотов Тренчев, който е баща на основателя на криптобанката Nexo Антони Тренчев е би съдружник с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Според медията през 1997 г., Тренчев става управител на фирмата “Джи енд би травъл къмпани” заедно с Бойко Методиев Борисов.
По всичко личи, че в медийното пространство тече кампания по оневиняването на ДБ и ПП. Но от изнесените факти по случая с „Джи енд би травъл къмпани“ става въпрос за регистрирана фирма през 1997 година без никаква дейност, видно и от проверка в Търговския регистър.

Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 20:54 Хороскоп за петък, 26 декември 2025 г.
- 20:46 Патриарх Даниил връчи орден „Св. Йоан Рилски” на Вселенския патриарх Вартоломей
- 19:34 Кремъл за коледното видеообръщение на Зеленски: Дали е способен да взема адекватни решения?
- 19:21 Турската полиция арестува 115 предполагаеми членове на Ислямска държава
- 19:11 Коледа и странните обичаи по света
- 19:00 Захарова: Германия няма пари за коледни елхи заради политиката си срещу Русия
- 18:55 Крал Чарлз Трети заведе семейството си на църква пеша
- 18:50 Шкварек: Въпрос на време е у нас да се пръкнат първите пакистански банди и ислямистки гнезда