България 23.11.2020 17:23 Снимка: ДНЕС+
Предлагат затваряне на всички училища, детски градини и ясли
Въвеждат нови мерки в борбата с COVID-19. Затварят училища, детски градини и ясли. Това заяви здравния министър проф.д-р Костадин Ангелов на брифинг преди минути.
Новите мерки включват удължаване на обявената извънредна обстановка с 4 месеца - до март 2021 година, преустановяване на присъствените занятия във всички университети, училища, детски градини и ясли. Преустановяване на всякакъв вид спортни мероприятия.
„Не може да си позволим да губим животите на хората. Сега е времето, докато спазваме дистанция, да се държим един за друг. Аз няма да бъда министъра, който ще предаде усилията им. Разумът и сърцето ми ми казват, че е нужно да предприемем нови мерки. Днес ги предложих на министър-председателят на България. Предложих тези мерки да влязат от петък, те ще бъдат обсъдени на министерски съвет”, обяви здравният министър.
Геновева Михайлова
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 17:15 Журналистът Стоян Георгиев напуска bTV с подкрепа към Мария Цънцарова
- 17:06 33,8% от българите живеят в пренаселени жилища
- 16:57 Германия обвини бивш член на сирийското разузнаване в престъпления срещу човечеството
- 16:48 КЗК гледа приоритетно жалба срещу поръчка за над 10 млн. лв. за "топъл обяд" в Пловдив
- 16:39 НКЖИ избра изпълнител на два проекта, част от Коридор №8
- 16:30 Италия глоби Apple с 98,6 милиона евро
- 16:21 Швеция освободи инспектирания руски товарен кораб
- 16:12 Почина дългогодишният директор на "Майчин дом" д-р Ангел Димитров