
България 24.10.2021 19:34 Снимка: ДНЕС+
По 8 квадрата на човек на пазара в Силистра
Ограничава се достъпът на хора в сградата на общинската администрация в Силистра с изключение на звеното „Местни данъци и такси“ и Общинския център за информация и услуги, съобщиха от общината.
Ограничението е заради увеличаване на броя на заболели от COVID-19.
Във връзка с дейностите на общинските пазари “на всички пазари, тържища, базари и изложения на открито се създава организация за еднопосочно движение, осигуряване на контрол на влизащите лица и допускане на не повече от 1 човек на 8 квадратни метра и осигуряване на физическа дистанция от най-малко 1,5 метра между посетителите. Работещите и посетителите са длъжни да носят защитна маска за лице.”
Започват проверки на територията на пазарите от служители на отдел “Инспекторат” съвместно с РЗИ и полицията. В общинската администрация безпрепятствено може да се посещава и отдел ГРАО – там където се връчват смъртните актове.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 09:08 Русия национализира най-голямата компания за добив на злато в страната
- 08:58 Мецола в писмо до Радев: Политиката на разширяване на ЕС остава стратегически приоритет за ЕП
- 08:50 Нападнаха кметицата на Скопие Данела Арсовска - български гражданин
- 08:40 Алкарас се класира за трети пореден път за финала на "Уимбълдън"
- 08:31 Асен Василев: Давам си имунитета, за да бъда разследван. После - ще осъдя г-жа Пламенка
- 00:24 Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста, реши съдът
- 22:04 Хороскоп за събота, 12 юли 2025 г.
- 22:01 Прокуратурата: Асен Василев е „неизвестният депутат“ по делото срещу Благомир Коцев