България 06.02.2025 13:22 Снимка: ДНЕС+
Петков: Не искаме да бързаме регулаторите
„Днешният скандал от наша гледна точка, е, че януарските цифри не се публикуваха. Дефицит няма, а излишъкът за януари е 500 млн. лева. Как говорите за 18 млрд. лева липса, като имате излишък през януари“.
Това успокои пред журналисти в кулоарите на парламента съпредседателят на ППДБ Кирил Петков.
Той обвини Министерство на финансите, че са се объркали с 900 млн. още първия месец.
Той коментира още, че в тяхната коалиция не искат да бързат с избора на членове на регулаторните органи и настояват за честни конкурси.
„Причината, поради която сглобката не се осъществи, е че те са свикнали винаги под масата, винаги на тъмно да се случва, ние не я приемаме. Честни конкурси. Нашият призив е да се изслушат всички кандидати, да няма задкулисни договорки. Трябва пълно изслушване, без договорки, конкурсите да са честни. На никой няма да вдигнем телефона и да кажем: „Ако гласувате така, ние ще гласуваме така”, каза Петков.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:23 Хороскоп за петък, 3 април 2026 г.
- 19:33 Ройтерс: Войната може да направи Техеран по-силен, а страните от Персийския залив – уязвими
- 19:25 Bloomberg: Войната в Иран донесе на Русия милиарди долари
- 19:18 ВВС: Китай опитва да играе ролята на миротворец в Близкия изток
- 19:11 По заръка на Чарлз Трети: Принц Уилям тръгна на психолог, за да се подготви за кралската корона
- 19:03 Алианс от четири държави се опитва да разбие доминацията на Тел Авив и Техеран
- 18:56 Путин: Русия е готова да направи всичко за нормализиране на ситуацията в Близкия изток
- 18:48 Ново поскъпване: В Министерски съвет обсъждат вдигане на данък сгради