
България 17.12.2021 19:12 Снимка: ДНЕС+
Оставиха в ареста испанеца, който уби жена си в Разград
44-годишният испански гражданин, обвинен за убийството на съпругата си в Разград, остава в ареста, съобщиха от държавното обвинение.
В околностите на града бяха намерени останките от тялото на жертвата.
Самото убийство е извършено в жилището, което семейството ѝ обитавало в града, уточняват от Прокуратурата.
Трупът на Силвия е била заровен на 4 различни места, а Пабло Санчес е направил пълни самопризнания.
Мъжът беше задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващ прокурор с цел довеждането му пред Окръжния съд в Разград, който определи най-тежката мярка за неотклонение.
Първоначално съпругът опитал да заблуди разследващите, че не знае къде е неговата съпруга и им представил алиби.
В хода на работата по случая обаче алибито не се потвърдило.
Мъжът е засечен от камери за видеонаблюдение и срещу него са събрани достатъчно доказателства.
Вероятната причина за убийството обаче е болезнена ревност.
Санчес може да получи наказания от 15 до 20 години лишаване от свобода, доживотен затвор и доживотен затвор без право на замяна. /tribune.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за четвъртък, 18 септември 2025 г.
- 21:09 Лавров: Киев се опитва да саботира политическите усилия на САЩ за решаване на конфликта в Украйна
- 21:05 Чарлз III разговаря с Тръмп в двореца "Уиндзор", историческата официална визита започна
- 21:01 Теменужка Петкова: Асен Василев да не забравя, че през 2025-а плащаме негови стари сметки!
- 19:34 Турция въвежда задължителни психотестове преди сключване на брак
- 19:27 Хърватия вече има първата плаваща аптека
- 19:21 Лебедев: Руските сили нанесоха удар по завод, произвеждащ системи за насочване на ракети за ВСУ
- 19:13 Фридрих Мерц пред Бундестага: Путин изпитва търпимостта ни