Нинова: Тръгваме на тези избори с нови сили и нова енергия

България 26.05.2021 13:11 Снимка: ДНЕС+

Нинова: Тръгваме на тези избори с нови сили и нова енергия

БСП се регистрира в ЦИК с 10 000 подписа

БСП се регистрира в ЦИК за участие в парламентарните избори на 11 юли. 10 000 подписи и необходимите документи за регистрацията внесe председателят на партията Корнелия Нинова.

„Готови сме!“, обяви на излизане от ЦИК соцлидерката. Тя коментира, че партията е подготвена за извънредния парламентарен вот.

„Промяна и стабилност са основните цели на „БСП за България. На предишните избори целта беше да се свали Борисов, сега целта е да се предложи какво да замени модела „Борисов“. Въпросът е кой може да направи промяната. Ние тръгваме с амбицията, че можем", изтъкна Корнелия Нинова. По думите й процесът на голямото ляво обединение продължава.

„Трябва да се продължи промяната и да се замени моделът на ГЕРБ, но ни трябва и стабилно управление. Трябва да сложим край на политическата криза, за да работим по икономическата“, уточни Нинова. Тя се ангажира на 30 май листите на столетницата окончателно да бъдат подредени. Във връзка с оттеглянето на Весела Лечева соцлидерката коментира, че всеки има право да избира своя път.

За възможните коалиции след изборите на 11 юли Нинова отбеляза, че БСП никога няма да се коалира с ГЕРБ. Тя призова за диалог в следващия парламент./tribune.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355