Варна<+> 04.07.2026 18:00 Снимка: ДНЕС+
Машинист видял издирваната Наталия на 30 км от мястото на изчезването ѝ
Машинист е забелязал издирваната 11-годишната Наталия Асенова от варненското село Константиново и 40-годишния Асен Симеонов, който според близките ѝ я е отвлякъл.
В четвъртък вечер те пресекли жп линията край село Юнак, което е на 30 км от мястото на изчезването им.
"Същите черти и облеклото, което е пуснато. Мъжът е доста по-сериозно брадясал, отколкото на снимката, но същото описание, телосложение. Пресякоха и той вървеше пред нея, тя, така на разстояние, зад него вървеше подире му", разказа машинистът пред бТВ.
Общо 12 сигнала са получени в полицията след активирането на системата BG-Alert и Amber Alert, съобщи вчера ст. комисар Цветан Пировски, директор на Областната дирекция на МВР - Варна.
Издирването продължава днес с обход на различни места и села в община Аврен. Полицаи и доброволци проверяват изоставени къщи, пещери и заслони, които могат да послужат за укритие.
Момичето е в неизвестност от ранните часове на 30 юни. От МВР призовават, ако някой забележи издирваните, да сигнализира незабавно на телефон 112.а
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:45 Небензя: Зеленски превърна Украйна в концлагер с неговото име
- 14:37 Учени отпечатаха на 3D принтер ядливи бисквити от пластмасови отпадъци
- 14:30 Тръмп нарече канадските лидери „клоуни“ и заплаши Отава с „много по-лоши“ последствия
- 14:23 Издирват туристи, изкъпали се в Муратовото езеро в Пирин (видео)
- 14:15 ЕС отчете търговски дефицит от 21,8 млрд. евро през второто тримесечие на 2026 г.
- 14:07 „Икономическа полиция“ към ОД на МВР - Пловдив разби схема за фалшиви пари и подготовка за грабеж
- 13:59 ООН и Червеният кръст призоваха за приемане на ясни регулации за автономните оръжия
- 13:50 Комисията по отбрана одобри сделките за „Страйкър“ и миноловците от клас „Трипарти“