Все още няма следа от 11-годишната Наталия, отвлечена от бившия мъж на майка ѝ

Варна<+> 04.07.2026 17:15 Снимка: ДНЕС+

Все още няма следа от 11-годишната Наталия, отвлечена от бившия мъж на майка ѝ

Без резултат продължава издирването на 11-годишната Наталия Асенова, която беше отвлечена преди пет дни от варненското село Константиново от Асен Симеонов, бивш партньор на майка ѝ, съобщи БНР.

Тя е в неизвестност от ранните часове на 30 юни.

Във варненското село Синдел отново се събират доброволци, за да се включат в претърсването на района.

Кметът на село Синдел, Пламен Лазаров, разказа за мащаба на вчерашната акция пред Нова ТВ.

„Проверяваха се изоставени къщи, проверяваха се изоставени сгради, обходи се целият терен около селото и в другите села. Имаше КПП-та, проверяваше се всяка кола на вход и на изход“, обясни той. Въпреки отварянето на багажниците и детайлните проверки на всеки преминаващ автомобил, следа не е открита.

Лазаров уточни, че днес акцията ще продължи с обход на същите терени. В района има изоставени къщи, пещери и заслони, които могат да послужат за укритие. Кметът коментира и сигналите, подадени към полицията: „Сигурен човек е подал първия сигнал – човек, който работи на гарата, така че напълно му вярваме. Другият сигнал, който е по-истински, е от машиниста, който ги е видял да се движат по жп линията“.

Подателят на първия сигнал е описал мъжа като по-брадясал, отколкото е на снимките, разпространени от полицията. Според него детето е вървяло с мъжа на разстояние от два-три метра, напълно доброволно и без видими следи от насилие.

Дора, майката на издирваното момиче, е със счупена ръка от нощта, когато Асен Симеонов, с когото допреди няколко месеца живее на семейни начала, нахлува в дома им.

„Върза ме - ръце, крака, удари ме с дървото от креслото и накара детето да се облече. Каза, че ако не тръгне с него, ще ме убие“, разказа тогава Дора Петрова пред БТВ.

Жената разказва, че след заплахата дъщеря ѝ тръгва с 40-годишния мъж.

„Детето ме гушна и ми каза: „Мамо, аз ще тръгна с него, не се тревожи, нищо няма да ми се случи“. И тръгнаха. Отвън заключиха вратата“, сподели Дора.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355