България 27.12.2023 09:41 Снимка: ДНЕС+
Най-мнго жени забремеменяват по Коледа
Проучване установи, че най-много деца се раждат през август и септември, тоест най-много жени забременяват по време на коледните и новогодишни празници.
Изследването, публикувано в списание "Obstetrics & Gynecology", показа, че качеството на спермата се подобрява през зимата в сравнение с лятото.
Изследователите установяват, че мъжете имат най- здрави сперматозоиди през зимата и ранна пролет.
Освен това спермата, произведена през зимата, е по-бърза от пролетната и увеличава шансовете за зачеване, пише Daily Mail.
Корейско проучване от 2021 г. на участници между 40 и 50 години установи, че през есента и началото на зимата мъжете имат най-високи нива на тестостерон, докато най-ниските нива са през януари и май. Екипът установи, че нивата на тестостерон се влияят от температурата и количеството дневна светлина.
„Тестостеронът е мъжки полов хормон, който се произвежда основно в тестисите. Но рецепторите за тестостерон са разпространени в цялото тяло. Той помага да се поддържа костната плътност, разпределението на мазнините, мускулната маса, окосмяването по лицето и тялото, сексуалното влечение и производството на сперматозоиди," сподели ръководителят на изследването д-р Майо, предава iwoman.bg.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:14 25 години рисувал епичното си платно "Богатири"
- 14:03 Страните от ЕС планират укрепване на европейските електроенергийни мрежи
- 13:52 Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
- 13:40 Иран: Тръмп ще съжалява за последната атака
- 13:29 Анализатор в The Telegraph: Без Крим Путин ще загуби войната
- 13:17 Тръмп удари Иран след като обвини Техеран в "безразсъдно нарушение" на примирието
- 13:06 Уволнената шефка на НДК: Отстраняването ми е поръчка! Къде аз съм се обогатила?!
- 12:56 Изписаха от болница треньора, пострадал в катастрофата на "Тракия"