България 04.02.2025 10:31 Снимка: ДНЕС+
Наш сънародник в Санторини поиска помощ от българското правителство
Продължават трусовете. В 5 без 15 часа сутринта имахме 4,9 трус, в 7 часа – 4,8. Това разказа българин в Санторини.
„Има голяма паника, хората са много уплашени. Искат да се евакуират, но някои хора нямат възможност. Билетите са много скъпи – един билет, който беше 20 евро, сега вече е 300 евро”, заяви Иван Димитров в ефира на Нова телевизия.
„Не можем да спим, усещаме силно земетресенията.
„Сеизмолог каза, че има вероятност вулканът да изригне. Хората са в паника. 1956 г. е било същото положение”, допълни той.
Той призовава българските политици и външен министър да съдействат за евакуация. „Има над 5000 българи тук.”
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:03 Ливан и Израел започват нов кръг преговори във Вашингтон
- 13:59 Кабинетът "Радев" замразява минималната заплата на 620,20 евро до 2028 г.?
- 13:57 Политическата криза в Румъния продължава
- 13:50 Tрима загинали след серия разрушителни торнада в САЩ
- 13:45 Кирил Димов, бивш шеф на ДАНС-Варна: Изгонването на Невзоров от България беше заради "пране на пари"
- 13:42 Над 40 са вече сигналите за мазут по плажове в Бургаско
- 13:41 Варна почете героите, спасили града след взрива на танкера "Ерма"
- 13:35 Министър Петрова обсъди с делегация от САЩ финалните стъпки за безвизово пътуване