МВР пресече измама за 80 000 лева

България 30.07.2025 17:17 Снимка: ДНЕС+

МВР пресече измама за 80 000 лева

ГГлавна дирекция "Национална полиция (ГДНП) пресече опит за измама в големи размери по схемата "обаждане от мним полицай".

Работата по случая започнала по сигнал от потърпевшия 26-годишен мъж. Под предлог за разследване на финансова измама ми се обадили последователно мними служители на полицията и на банка. Каза ли му, че е направен опит за теглене на кредит от негово име с фалшиво пълномощно.

Измамниците инструктирали жертвата си да изтегли кредит в максимален размер и да даде парите за съхранение на служител на ГДБОП, за да предотврати злоупотребата. От сектор "Измами" към отдел "Криминална полиция" веднага се задействали и заловили вчера при предаването на сумата от 80 000 лева 28-годишен мъж с молдовско и българско гражданство - "муле" на мошениците.

У мъжа и в колата му са открити вещи, свързани с престъплението. Срещу него е повдигнато обвинение, като за момента той е задържан за срок до 72 часа. Образувано е досъдебно производство.

Работата по случая продължава под ръководството на Софийската районна прокуратура.

CHF CHF 1 2.10282
GBP GBP 1 2.26842
RON RON 10 3.8553
TRY TRY 100 4.18113
USD USD 1 1.69674