България 09.08.2024 17:16 Снимка: ДНЕС+
Гвоздейков се чувства достатъчно способен, за да си изкарва заплатата и не като министър
"На този етап нямам покана от служебния министър председател за участие в кабинет. Ако получа такава, бих изслушал неговите цели и приоритети."
Това заяви пред журналисти служебният министър на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков, цитиран от Нова телевизия. Той участва днес в церемония по откриването на вертолетно летище в УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив.
Гвоздейков изтъкна, че е достатъчно способен, за да работи и да изкарва възнаграждението си на друго място. "Всеки, който е на министерски пост, трябва ясно да осъзнава, че всеки работен ден е последен или предпоследен", каза още той.
По думите на Георги Гвоздейков правомощията са в ръцете на кандидата за министър-председател, който трябва да осигури състав на Министерския съвет.
Припомняме, че по-рано през днешния ден президентът Румен Радев връчи на зам.-председателя на Сметната палата Горица Грънчарова-Ножарева мандат за съставяне на служебен кабинет.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:32 Британският премиер обеща да опровергае скептиците и да остане на власт, не искал политическа криза
- 19:24 ДАРА с кукерски костюм на откриването на "Евровизия"
- 19:18 Людмила Елкова: Има опасност да влезем в свръхдефицит!
- 19:10 Чорбанов: Зад кандидатурата на външния министър Чамова има натиск, тя няма образование и опит
- 19:03 Дуа Липа съди Samsung заради използване на нейна снимка за реклама
- 18:54 За да се чувствате добре: 7 хранителни съвета при менопауза
- 18:48 Изкуственият интелект направи безработни още 13 000 ИТ-специалисти в САЩ
- 18:47 Финансовото министерство взе нов заем: Достигнат е таванът за теглене на дългове