.jpg)
България 07.02.2025 09:48 Снимка: ДНЕС+
Главен комисар Мирослав Рашков разпореди засилен контрол на пътя
С цел опазване на обществения ред и сигурността на гражданите, спазване на правилата за движение и недопускане на пътнотранспортни произшествия, и.ф. главният секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков издаде заповед за засилена контролна дейност по цялата републиканска пътна мрежа. В съответните часови пояси на натоварено движение ще се проведат масирани специализирани полицейски операции.
Контролната дейност е насочена към установяване и недопускане на нарушения, пряко влияещи върху пътнотранспортния травматизъм и представляващи опасност за останалите участници в движението по пътищата.
По време на редовното заседание на Министерския съвет на 5 февруари 2025 г. министър-председателят Росен Желязков разпореди строг контрол и прилагане на санкции за нарушителите.
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов съобщи, че са планирани засилени проверки както по пътищата в цялата страна, така и в областите с интензивен трафик на тежкотоварни автомобили.
Припомняме, освен засиления контрол, анонсиран от премиера Желязков, вътрешният министър Даниел Митов даде заявка отново да прокара законодателно възможността МВР да извършва проверки с необозначени служебни автомобили. Това би било поредният опит на МВР да възстанови практиката цивилни автомобили да дебнат и спират за проверка на пътя, което с различни подзаконови актове беше регламентирано за различни периоди до този момент. Практиката е противоречива и рискова, тъй като не само актове, написани при тези условия, са падали в съда, но и защото практиката отваря възможности за масова корупция, а и измами и навлизане на криминални елементи.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08466 |
![]() |
1 | 2.27971 |
![]() |
10 | 3.92958 |
![]() |
100 | 4.47481 |
![]() |
1 | 1.71339 |
Последни новини
- 19:35 Ница - съкровището на морския бряг
- 19:28 Глушкова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Италия
- 19:21 Първи печатни издания на Шекспир се очаква да достигнат цена между 4 и 5 милиона евро
- 19:13 Карлос Алкарас отказа участие на тенис турнира в Мадрид заради контузия
- 19:05 Учени: Един фъстък на ден може да предпази от алергия
- 18:58 На Покровското направление е загинала украинска пропагандистка с позивна "Вещицата"
- 18:51 45% спад в продажбите на Tesla в ЕС при ръст, макар и нисък, на Volkswagen и BMW
- 18:43 Adobe пусна нови модели за генериране на изображения