
България 07.08.2025 09:54 Снимка: ДНЕС+
Добрев: Продажбата на имоти щеше да е в размер на милиарди, които да напълнят дупката на Василев
„Браво“ на ПП, че за пореден път сложиха прът в колелото на развитието на държавата. Благодарение на тях изоставени казарми, рушащи се сгради с отпаднала необходимост, пустеещи чукари и прочие държавни имоти ще продължат да бъдат свърталища на наркомани или измамници, които ги чертаят за европейски субсидии. Алтернативата беше на публичен търг с наддаване през електронната платформа и пред очите на цялото общество да се продадат на купувача, предложил най-висока цена. Виждал съм как работи тази платформа - без чиновническа намеса и без желаещите да знаят колко и кои са останалите купувачи, за да се разберат с тях“.
Това пише в профила си във Фейсбук депутатът от ГЕРБ/СДС Делян Добрев.
Политикът отбелязва, че пряката полза от продажбата на тези имоти щеше да е в размер на милиарди приходи в бюджета, които да напълнят дупката на Асен Василев.
„Косвените ползи обаче са многократно по-големи! Купувачите щяха да инвестират в тези имоти и така да създадат работни места, да създадат стойност, икономически растеж, да плащат данъци, да осигурят дългосрочни ползи за бюджета и за обществото... Ама не! За ПП се оказа по-важно да манипулират обществото с някаква измислена „разпродажба на държавата“. Асене, държавата я разпродадоха коалиционните ти партньори преди 25-30 години, докато с теб още бяхме студенти в чужбина“, отбелязва Добрев.
„Съжалявам, че правителството е толкова колебливо и не успя нито да изкомуникира една добра идея, нито да устои едно от най-добрите решения за краткия си мандат“, завършва той.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08755 |
![]() |
1 | 2.2437 |
![]() |
10 | 3.85324 |
![]() |
100 | 4.1453 |
![]() |
1 | 1.68548 |
Последни новини
- 12:19 Простреляха мъж с въздушна пушка в Морската градина във Варна
- 12:11 Над 30 хил. дка е площта на пожара в Харманлийско, има отделни тлеещи огнища
- 12:03 Пържените картофи увеличават риска от диабет тип 2
- 11:56 13-годишно дете с тротинетка блъсна 8-годишно в Карнобат
- 11:49 Съдят двама полицаи: Искали си подкупи от фирма за дървесина
- 11:41 Стоян Панчев: Вдигате заплатите и намирате работници. Не внасяте робски труд от третия свят
- 11:35 Apple обеща да инвестира $100 милиарда в САЩ, за да избегне санкции
- 11:27 Американски войник е арестуван за опит да предаде информация за танковете "Ейбрамс" на Русия