България 04.02.2025 10:22 Снимка: ДНЕС+
Дацов: Нормално беше тази година да завършим с 0.8% дефицит, не с 3%
Това, което се случва във вътрешните финанси ни довежда до мисълта трябва ли ни министерство и министри, или по-добре да сложим един изкуствен интелект, който ще ни изпълни всички критерии. Това заяви пред БТВ финансистът Любомир Дацов.
Нормално беше тази година да завършим 0.8 дефицит, не на 3%, допълни той.
Нито една от последните години не трябваше да е с толкова голям дефицит - той трябваше да е до 1%, коментира експертът.
Според него сегашната опозиция в лицето на ПП-ДБ не искат да си признаят грешките във финансите от последните години, но тук "няма невинни" сред политиците.
Няма нищо добро в Бюджет 2025, каза Дацов.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:59 Кабинетът "Радев" замразява минималната заплата на 620,20 евро до 2028 г.?
- 13:57 Политическата криза в Румъния продължава
- 13:50 Tрима загинали след серия разрушителни торнада в САЩ
- 13:45 Кирил Димов, бивш шеф на ДАНС-Варна: Изгонването на Невзоров от България беше заради "пране на пари"
- 13:42 Над 40 са вече сигналите за мазут по плажове в Бургаско
- 13:41 Варна почете героите, спасили града след взрива на танкера "Ерма"
- 13:35 Министър Петрова обсъди с делегация от САЩ финалните стъпки за безвизово пътуване
- 13:33 Шест досъдебни производства за "Баба Алино" има във варненската прокуратура