България 08.02.2024 10:11 Снимка: ДНЕС+
Борисов: Ще излъчим нов министър за МВнр, ако Габриел няма да е и премиер, и външен
Дайте малко да се успокоят всички. Най-лесно е да идем на избори, призова лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
Той припомни, че преди девет месеца с ПП-ДБ да се споразумели на ротацията Николай Денков и Мария Габриел да се разменят така, както е записано и в документа, публикуван в сайта на Министерски съвет.
„Мария да стане премиер, а Денков - образователен министър. Ние имаме само едно министерство – Външно“, отбеляза Борисов и добави:
„Ако не искат Габриел да бъде и премиер, и външен министът, ние ще излъчим нов външен министър“.
Борисов съобщи, че в сряда е имал „уютен разговор“ в кабинета си с Кирил Петков.
„Не съм разговарял с Лена Бориславова”, уточни Борисов. Той посочи, че Йордан Цонев от ДПС и Асен Василев от ПП-ДБ „са неразделни“.
„Веднъж ПП-ДБ искат да ползват целия комфорт на подкрепата на ДПС, а друг път – не“, заяви Бойко Борисов.
„Днес казах на Пеевски повече, че не искам никой заедно да идва при мен. Срещите при мен ще бъдат като ги потвърдя и когато искам.
ПП имат цялата власт с 30 депутати, те лека по-лека изпадат.
След като са нечистоплътни в разказа си и се възползват максимум от ДПС, а казват, че аз съм ги довел и такова лично приятелство имат, ако съм говорил 5 минути с Пеевски, те са говорили 50”, каза още Борисов.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:52 Константин Проданов оглави бюджетната комисия, проф.Тянкова - правната, Витанов - външна политика
- 15:45 Алкохолът може да увеличи апетита за солени храни, според ново проучване
- 15:37 Софийската градска прокуратура с подробности за ареста на Стоян Мавродиев в Сърбия
- 15:29 Русия обвини САЩ в подклаждане на надпревара във въоръжаването в Азиатско-тихоокеанския регион
- 15:21 Стефан Белчев от ПБ оглави Комисията по икономическа политика, инвестиции и индустрия в НС
- 15:13 Русия: Европа не предлага разумни идеи за преговори с Украйна
- 15:05 Антонио Коща: Вратата за Сърбия в ЕС е отворена
- 14:56 ДБ поискаха официално: Държавните служители да започнат да плащат осигуровките си