България 08.02.2024 08:34 Снимка: ДНЕС+
Мария Габриел: Едно правителство не зависи от един човек, а от цял екип
„Диалогът между мен и акад. Денков продължава и в момента. Анализират се всяко едно от министерствата. Имаме още много работа. Има още много време. Да се концетрираме върху работата си“, заяви вицепремиерът Мария Габриел.
„Това, което ме интересува, е България да е последователна - за членството си в ЕС и НАТО, за ангажиментите си към гражданите.
За мен е важно да останем сериозни в намеренията си за това България да върви по пътя, по който е поела. Ако останем с това, че всичко е договорено, когато е договорено, не виждам какво може да бъде заплаха за правителството. Едно правителство не зависи от един човек, а от цял екип и искам да видя, че сме екип "България“, каза тя по повод на спора между лидерите на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ за поста на външен министър.
„За нас с акад. Денков в този момент е важно разговорите да продължат за правителството в неговата цялост. Ние говорим за министерствата, когато имаме готовност с цялото правителство, ще имаме разговори и с политическите лидери“, увери тя.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09561 |
GBP
|
1 | 2.2309 |
RON
|
10 | 3.84219 |
TRY
|
100 | 3.91645 |
USD
|
1 | 1.66723 |
Последни новини
- 20:23 Хороскоп за понеделник, 15 декември 2025 г.
- 19:35 Русия: Нашите усилия за мир в Украйна са насочени не към ЕС, а към САЩ - те ни разбират
- 19:26 Кои са най-големите рискове пред компаниите, които използват изкуствен интелект
- 19:15 Тейлър Суифт на 36
- 19:06 Директорът на разузнаването обвинява Байдън за хиляди терористи в САЩ
- 18:56 Русия отбелязва опасни тенденции на Балканите
- 18:45 Испанската полиция разби престъпна схема за контрабанда на хашиш с хеликоптери
- 18:35 Божидар Божанов: Следващата седмица ще внесем изменения в Изборния кодекс