България 12.03.2023 10:18 Снимка: ДНЕС+
АПИ: Нужни са 500 млн. лв. за аварийни ремонти на магистралите
Около 500 млн. лева трябват за спешен авариен ремонт на около 100 километра от четири магистрали в България - "Тракия", "Марица", "Хемус" и Северната скоростна тангента. Това заяви в ефира на БиТиВи председателят на управителния съвет на АПИ инж. Венцислав Ангелов.
Той поясни, че това са показали проверките на пътните платна, същите, при които се оказа, че в Северната скоростна тангента са спестени 1/3 от вложените материали. По думите му проверките са били възложени през миналата година от МВР.
По думите му целта на извършените проверки е да се установи как е направена и поддържана дадена отсечка. АПИ трябва да направи подробен анализ какви материали са вложени в строежите, поясни той. Ангелов уточни, че се прави съпоставка с взетите проби и пътната документация.
Шефът на АПИ посочи, че в най-скоро време агенцията ще се сдобие със скенер, работещ на принципа на георадар. Той поясни, че това ще помогне да се анализират асфалтовите пластове.
По отношение на инхаус процедурите, АПИ е страна по инхаус договорите за изграждането на "Хемус" и продължава да работи по тях и когато се изисква, се изплащат средства по тях. За магистралата Русе-Велико Търново също са платени авансови средства - около 100 млн. лв. Искаме да сме коректни по договора и затова изплащаме средствата, каза още Ангелов.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 23:13 Светлинно и факелно шоу на откриването на ски сезона на Боровец (снимки)
- 20:58 Мощно земетресение с магнитуд 7 разлюля Тайван: Падна таванът на летище Taoyuan
- 20:45 Хороскоп за неделя, 28 декември 2025 г.
- 19:34 Столична община удължава договорите за сметопочистване в девет района
- 19:24 Осъдиха на 15 години затвор бившия премиер на Малайзия за корупция и пране на пари
- 19:12 Кои са най-богатите градове в света през 2025 година
- 19:01 Евгений Михайлов за напуйчените ПП-ДБ: Сега ли се сетихте за жертвите на т.нар.Възродителен процес?
- 18:51 Нападател намушка и заля с белина най-малко 15 души в японски завод