България 06.04.2025 10:11 Снимка: ДНЕС+
91-годишен пешеходец загина след удар от кола край Стара Загора
Пешеходец на 91 г. е загинал при катастрофа на пътя между Стара Загора и Нова Загора, съобщава БТА, позовавайки се на информация от Областната дирекция на МВР в Стара Загора.
Инцидентът е станал в 15:40 часа в района на старозагорското село Оряховица.
По първоначална информация е настъпил сблъсък между лек автомобил "Лексус", управляван от 74-годишен водач, и загиналия възрастен мъж.
Шофьорът е тестван за употреба на алкохол, отчетен е отрицателен резултат. Временно движението в района на местопроизшествието e било затруднено и се е осъществявало в една лента. На място е пристигнал и полицейски екип.
Започнато е досъдебно производство под надзора на Окръжна прокуратура - Стара Загора.
Двадесет и шест души са ранени при станалите 15 тежки пътнотранспортни произшествия през изминалото денонощие в страната, съобщиха от МВР на сайта си.
В София са станали 22 леки и една тежка катастрофа, при които са ранени двама души.
От МВР информират, че от началото на месеца у нас са настъпили 64 произшествия, при които един човек е загинал, други 85 са пострадали. В първите четири месеца на 2025 г. пътнотранспортните произшествия, при които има загинали и ранени са 1310, загиналите са 86, ранените и пострадалите са 1643.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10803 |
GBP
|
1 | 2.22152 |
RON
|
10 | 3.84703 |
TRY
|
100 | 4.00074 |
USD
|
1 | 1.6897 |
Последни новини
- 11:26 Румен Миланов: НСО са със специален режим на движение, но не трябва да застрашават безопасността
- 11:19 Великобритания спря да предоставя на САЩ разузнавателна информация
- 11:11 Жечо Станков: България има бензин за близо 6 месеца, дизел - за 4, а керосин - за 2
- 11:04 Работилница във Варна обедини усилия срещу дезинформацията
- 10:55 Променят движението на „Тракия“ заради ремонти
- 10:48 Столичният квартал „Слатина” на бунт заради предстоящ строеж
- 10:41 Турци и азери искат рафинерията на Лукойл в Бургас
- 10:33 Правителството на Украйна уволни надзорния съвет на "Енергоатом"