България 25.11.2023 10:37 Снимка: ДНЕС+
8000 са получили помощ по проект за достъпа до правосъдие
Почти 8000 души са получили първична правна помощ по проект за подобряване достъпа до правосъдие на лица, живеещи под прага на бедност, със специален фокус - жени, деца, ромска общност и домашно насилие. Това каза в интервю за БТА председателят на Националното бюро за правна помощ (НБПП) Наталия Илиева. Повод за разговора е 25 ноември - Международен ден за елиминиране на насилието срещу жените.
От тях над 600 са жертви на домашно насилие или насилие, основано на полов признак. Над 40 са докладваните случаи на домашно насилие и насилие по полов признак общо в полицията и съда, посочи Илиева.
По проекта 213 адвокати са преминали обучение за превенция на дискриминация, борба със стереотипи и предразсъдъци и подкрепа на жертви на домашно насилие и насилие по полов признак. Има седем мобилни екипа, които предоставят правна помощ под формата на консултации в малки и отдалечени населени места, каза още тя.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:53 "Сиела Норма" поема профилактиката, техническото обслужване и транспорта на машините за гласуване
- 08:45 Борисов: Кабинетът „Гюров“ да спре за ден-два с уволненията и да вземе мерки за спекулата
- 08:37 Илияна Йотова: Изсветляването на икономиката е диагноза за това къде е България и как се справя
- 08:28 Ал.Маринов: След 19 април ще има още едни парламентарни избори. Пеевски се готви за сериозна битка
- 23:55 Хороскоп за петък, 13 март 2026 г.
- 19:33 Wall Street Journal: Иран изнася повече петрол през Ормузкия проток, отколкото преди войната
- 19:25 Принцеса Даяна е подготвяла Хари да стане крал, Уилям е бил твърде "срамежлив"
- 19:17 Арно Бертран: Войната срещу Иран няма да отслаби Китай - истинската жертва ще бъде Европа