Реал бие 3:2 с гол в 89-ата минута

Спорт 01.04.2019 08:22

Гол на Карим Бензема в 89-ата минута донесе труден успех на Реал Мадрид с 3:2 над последния в класирането на Ла Лига отбор на Уеска.

Гостите бяха много близо до това да си тръгнат с точка от "Сантяго Бернабеу", но ювелирното изпълнение на французина ги лиши от нещо повече от достойно представяне.

Срещата започна отлично за тима на Уеска, който поведе още в третата минута. Тогава Кучо засече центриране от десния фланг и не остави шансове на вратаря на Реал Лука Зидан.

Голът обаче не уплаши домакините и те бързо затегнаха обръча пред врата на непретенциозния си съперник. Това доведе до резултата в 25-ата минута, когато Иско изравни за 1:1. Карим Бензема стреля от движение от границата на наказателното поле, топката бе отбита от вратаря, но попадна в новото попълнение Брахим Диас, който с успореден пас намери пред голлинията Иско, който безпроблемно реализира.

Реал поведе за първи път в срещата в 62-рата минута чрез Дани Себайос, който завърши подаване на Бензема за 2:1.

Уеска обаче отново изравни в 74-тата минута чрез Ечеита, който вкара след късо изпълнение на корнер.

Срещата вървеше към равенство, но минута преди края и Бензема получи топката на ъгъла на наказателното поле и с фалцов удар в далечния ъгъл вкара за крайното 3:2.

С победата Реал събра 57 точки, с които продължава да заема трето място. Уеска е на последната 20-а позиция с 22 точки, на 7 от спасителния бряг.