Варна<+> 24.02.2023 15:09 Снимка: ДНЕС+
Започна ремонт на северната част в „Кайсиева градина“
Строителните дейности по довършване на цялостния ремонт на „Кайсиева градина“, район "Владислав Варненчик" започнаха. Те обхващат района, заключен между бул. „Трети март“, ул. „Асен Разцветников“ и ул. „Проф. д-р Емил Станчев“. На мястото край бл. 207 и бл. 208 днес бяха кметът на Варна Иван Портних и районният кмет Николай Костадинов.
Проектът предвижда благоустрояване на междублоковите пространства с изграждане на нови паркоместа, озеленяване, детски, спортни и фитнес площадки, обособяване на зони за отдих. След това започва рехабилитация и ново изграждане на вътрешно кварталната улична мрежа, нови алеи и тротоарни настилки, осигуряване на достъпна среда за хора в неравностойно положение, ново енергоспестяващо осветление.
"Подробният устройствен план на „Кайсиева градина“ е бил одобрен още 2010 г. и с него са реституирани в реални граници много терени между блоковите, където е извършено строителство. През 2016 г. наложихме мораториум върху строителните дейности, който обаче падна в съда. Това е причината в част от „Кайсиева градина“, където вече направихме ремонти, да има необлагородени терени, които са частни", обясни Иван Портних.
Южната част на "Кайсиева градина" бе обновена през 2020 година, след като с постановление на Министерския съвет правителството на Бойко Борисов осигури 8 млн. лв. за благоустрояването на района. Вторият етап, който започна днес, стана възможен с осигуряване на заемни средства с решение на Общинския съвет във Варна.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:25 За първи път в историята на Монако: Атентат срещу украински олигарх
- 22:29 Нова брутална катастрофа и километрично задръстване на АМ "Тракия"
- 21:52 Хороскоп за вторник, 30 юни 2026 г.
- 19:33 Русия въведе временна забрана за износ на бензин и керосин
- 19:25 Половинката на френски национал събра погледите по бански
- 19:17 Руските войски са създали важен плацдарм за по-нататъшни сражения в Украйна
- 19:10 Кейт Мидълтън изкачи 3-те най-високи върха на Великобритания
- 19:03 Мъж загина след инцидент с електрически велосипед в Русенско