Заболяванията са все по-честата причина за инцидент на плажа
Варна<+> 12.06.2018 09:35
Характерът на инцидентите на плажа се променя, каза за Радио Варна доктор Славчо Арнаудов, който от 10 години работи като лекар на плажа в к.к. "Златни пясъци". Той уточни, че вече не водният инцидент е водещ, а някое заболяване, което плажуващият има. По неговите думи все повече хора са със заболявания, които се обострят от плажа или морето. И това води до инциденти. В неговата практика има много случаи един от които за естонец с епилепсия, който не си взел лекарствата, защото щял да бъде на море само три дни.
Почти всяка сутрин на плажа има хора в неадекватно състояние, резултат от нощния живот, каза още д-р Арнаудов. Повечето са прекалили с алкохола, но има и такива, които смесват пиенето с други вещества.
"В такива случаи първо им помагаме да дойдат в съзнание и след това ги насочваме към хотела. При наистина тежък случай викаме и Бърза помощ. Имаше един руснак, уж пиян и т.н., но излезе сърдечна болка." , каза още докторът.
Проблем са и хората на плажа, които пият алкохол. Те не се съобразяват с флаговата сигнализация, влизат в морето при червен флаг и е много е трудно на спасителите да ги изкарат от морето. В такива случаи се обръщаме и към полицията, която винаги се е отзовавала, разказва още Славчо Арнаудов.
Най-често хората търсят лекар на плажа предимно при охлузвания, порязване и ухапване от насекоми.
Лекарят съветва плажуващите да използват слънцезащитен крем, да избягват часовете с най-силно слънце, да употребяват алкохол в разумни граници и ако може след плажа. И да не забравят, че с морето шега не бива. /Радио Варна
Почти всяка сутрин на плажа има хора в неадекватно състояние, резултат от нощния живот, каза още д-р Арнаудов. Повечето са прекалили с алкохола, но има и такива, които смесват пиенето с други вещества.
"В такива случаи първо им помагаме да дойдат в съзнание и след това ги насочваме към хотела. При наистина тежък случай викаме и Бърза помощ. Имаше един руснак, уж пиян и т.н., но излезе сърдечна болка." , каза още докторът.
Проблем са и хората на плажа, които пият алкохол. Те не се съобразяват с флаговата сигнализация, влизат в морето при червен флаг и е много е трудно на спасителите да ги изкарат от морето. В такива случаи се обръщаме и към полицията, която винаги се е отзовавала, разказва още Славчо Арнаудов.
Най-често хората търсят лекар на плажа предимно при охлузвания, порязване и ухапване от насекоми.
Лекарят съветва плажуващите да използват слънцезащитен крем, да избягват часовете с най-силно слънце, да употребяват алкохол в разумни граници и ако може след плажа. И да не забравят, че с морето шега не бива. /Радио Варна
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:28 Нетаняху ще прави широка коалиция, ако спечели отново властта
- 15:16 Уругвайците се прибират у дома с редовни полети
- 15:05 18-годишен без книжка загина, след като падна с колата в река Смядовска
- 14:54 "Прогресивна България" иска одит на пенсионните разходи за периода от 2020 г. до 30 май 2026 г.
- 14:42 Витанов: Заплатите в държавните бордове надхвърлят дори тези на премиера и президента, взети заедно
- 14:31 Теменужка Петкова: Няма скрити фактури, управляващите бягат от отговорност с техния бюджет
- 14:18 БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво масло от пазара
- 14:05 Дете и баща му паднаха от атракцион в Антоново, след като седалката на люлката се скъса