
Варна<+> 12.08.2020 09:56 Снимка: ДНЕС+
Варна отбелязва с концерт Международния ден на младежта
Варна ще отбележи с концерт Международния ден на младежта - 12 август.
Днес от 20 ч. на входа на Морската градина ще излязат Павел и Венци Венц, Виктория и квартет „4 magic“. Организатор на събитието е Министерството на младежта и спорта, с подкрепата на Община Варна. Въпреки че ще е на открито, организаторите съветват хората да си носят и маски.
12 август е обявен за Международен ден на младежта от ООН през 1999 г. В България за първи път датата се отбелязва официално през 2007 г. Той дава възможност на света да разгърне възможностите и потенциала на младите хора, да отбележи техните постижения и да планира начини за по-доброто им включване в развитието и прогреса на нашето общество.
Освен това денят предоставя уникалната възможност за това, младите хора да бъдат интегрирани в процеса на вземане на решения на глобално, национално и местно ниво. Фокусът се поставя върху привличане на общественото внимание върху проблемите на младите хора чрез информационни кампании в тяхна подкрепа, организиране на диалог и акцентиране върху богатството и разнообразието от умения, интереси и стремежи на младежите.
Антония Димитрова
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 13:51 Министър Кирилов за починалия полицай: Да се спекулира с човешкия живот е недопустимо
- 13:44 Борисов: Не мога да дойда пеша от Банкя. Това е последният опит на ПП и ДБ да спрат еврото
- 13:36 Община Варна планира кастрации на бездомни котки в партньорство с ветеринарни клиники
- 13:29 Задръствания във Варна след затварянето на пътя за кв. "Виница"
- 13:21 Митнически служители откриха недекларирани близо 100 000 евро на "Капитан Андреево"
- 13:13 Разкриха причината за смъртта на полицая от сутрешния кордон пред НС
- 13:06 Без нови обувки и без месо на масата - така живеят много българи
- 12:59 Задържаха мъж на "Дунав мост", пренасял 55 000 лева, заработени от ало измами