Илияна Йотова: Бъдещето на младите хора зависи от нашата отговорност към тях

България 12.08.2026 12:01 Снимка: ДНЕС+

Илияна Йотова: Бъдещето на младите хора зависи от нашата отговорност към тях

Бъдещето на младите хора зависи от нашата отговорност към тях – за средата, която създаваме, и за ценностите, с които изграждаме личностите на утрешния ден. Това написа във Facebook профила си президентът Илияна Йотова.

На Международния ден на младежта тя поздрави всички млади хора, които със своите мечти, талант и енергия градят бъдещето на България.

„Младостта е време за мечти, за откривателство и за първи големи избори. Време, в което човек търси своето място, своите приятели, своите каузи и своя път. Нека не оставяме младите хора сами пред предизвикателствата на младостта, нека да общуваме с тях. Да не допускаме екраните да заменят човешката близост, филтърните балони да ни радикализират, различията да се превръщат в омраза, а чувството за самота – в отчуждение и агресия“, посочи тя.

„Нека дадем на младите хора не само свобода да избират своя път, но и увереността, че принадлежат към общество, което ги чува, разбира и подкрепя. Вярвам, че всички заедно – семейството, училището и институциите – можем да изградим младежка политика с мисъл за свободното време на младия човек и да възпитаме култура на разбиране, уважение и отговорност към другия. Така изграждаме и общности, в които има място за разговор, съпричастност и различно мнение, но не и за омраза и насилие“, допълни президентът.

 

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355