В „Златни пясъци” притеснени заради проблем с пречиствателната станция
Варна<+> 30.08.2018 14:44
Пречиствателна станция за отпадъчни води в „Златни пясъци“ има затруднения в работата. Това се посочва в сигнал на „ВиК – Златни пясъци” до Община Варна и министрите на регионалното развитие и благоустройството и околната среда и водите.
Има препълване на системата, което може да доведе до преливане от шахтите, обясни министърът на околната среда и водите Нено Димов, който пристигна във Варна, за да се запознае на място с проблема.
По разпореждане на министъра РИОСВ-Варна от снощи е започнала да взема 24-часови проби от водата при изхода на пречиствателната станция в „Златни пясъци“. Очаква се резултатите да са готови следващата седмица, след което ще се направят и контролни проби, обясни Нено Димов. Екоминистърът беше категоричен, че ще бъде завишен контролът върху пречиствателното съоръжение в най-големия курорт по Северното Черноморие.
Пречиствателата станция в „Златни пясъци” работи в обичайния си режим и няма преливане от шахтите, увери управителят на „ВиК-Варна” Валентин Вълканов. Той обясни, че в последните седмици нивото се увеличава, тъй като посетителите на курорта са повече и е повишена консумацията на вода. Този проблем обаче ще изчезне до дни, заради очакваното намаляване на броя на туристите.
Трябва да има дъждовна канализация, отделно от битовата, за да може да има нормален процес по пречистване на канализационните води, обясни Вълканов.
Изграждането на новата пречиствателна станция в „Златни пясъци“ ще започне веднага след приключване на туристическия сезон. Проектът се финансира по Оперативна програма “Околна среда 2014-2020“. С модернизацията капацитетът на станцията ще се увеличи от 15 000 на над 72 00 еквивалент жители, отбеляза зам.-кметът на Варна инж. Христо Иванов.
Взетите от държавата мерки и изграждането на нови пречиствателни станции край морето двата резултати и това лято морските води край брега са много по-чисти в сравнение с миналия сезон, изтъкна екоминистърът.
Във Варненско местната здравна инспекция прави редовни проверки и резултатите са добри. Екоминистерството също прави редовни проверки и към този момент няма сигнал, който да е притеснителен, сподели министър Димов. /dariknews.bg
Има препълване на системата, което може да доведе до преливане от шахтите, обясни министърът на околната среда и водите Нено Димов, който пристигна във Варна, за да се запознае на място с проблема.
По разпореждане на министъра РИОСВ-Варна от снощи е започнала да взема 24-часови проби от водата при изхода на пречиствателната станция в „Златни пясъци“. Очаква се резултатите да са готови следващата седмица, след което ще се направят и контролни проби, обясни Нено Димов. Екоминистърът беше категоричен, че ще бъде завишен контролът върху пречиствателното съоръжение в най-големия курорт по Северното Черноморие.
Пречиствателата станция в „Златни пясъци” работи в обичайния си режим и няма преливане от шахтите, увери управителят на „ВиК-Варна” Валентин Вълканов. Той обясни, че в последните седмици нивото се увеличава, тъй като посетителите на курорта са повече и е повишена консумацията на вода. Този проблем обаче ще изчезне до дни, заради очакваното намаляване на броя на туристите.
Трябва да има дъждовна канализация, отделно от битовата, за да може да има нормален процес по пречистване на канализационните води, обясни Вълканов.
Изграждането на новата пречиствателна станция в „Златни пясъци“ ще започне веднага след приключване на туристическия сезон. Проектът се финансира по Оперативна програма “Околна среда 2014-2020“. С модернизацията капацитетът на станцията ще се увеличи от 15 000 на над 72 00 еквивалент жители, отбеляза зам.-кметът на Варна инж. Христо Иванов.
Взетите от държавата мерки и изграждането на нови пречиствателни станции край морето двата резултати и това лято морските води край брега са много по-чисти в сравнение с миналия сезон, изтъкна екоминистърът.
Във Варненско местната здравна инспекция прави редовни проверки и резултатите са добри. Екоминистерството също прави редовни проверки и към този момент няма сигнал, който да е притеснителен, сподели министър Димов. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн