Варна<+> 20.10.2023 11:19 Снимка: ДНЕС+
Според анкета на ДНЕС+: Притеснителен е антиевропейския вот на част от варненци
Според анкета на ДНЕС+, в която са взели участие 285 души, 21 % са гласували за псевдопатриотичната партия "Възраждане". При все, че Варна е известен като "византийския град", тук наистина има интересен процент от хора, които припознават тази партия като своето представителство в местния парламент на Варна.
Въпреки агресивната кампания, която водят от години в морския град, местните "възрожденци" изпреварват дори Благомир Коцев - кандидатът за кмет на Варна от ПП- ДБ. Но, така или иначе негативния вот, тоест - процентът на неодобрение е 79%.
На трето място 285 варненци, участвали в анкетата, са подредили Благомир Коцев. Според 13 % от анкетираните той е най-достойния кандидат за кметския стол в морската столица. Процентът на неодобрение при него е "завидно" висок, а именно 87 %.

И отново варненци припознават Иван Портних като техен фаворит, който освен, че ще заеме кметското кресло за четвърти път, или трети мандат и половина, доскорошният кмет на Варна държи първенството със завидна преднина пред другите - 35 %.
Вотът тази година ще бъде на 29 октомври, като за кандидатите за кмет на община и някои за кметове на райони, най-вероятно ще гласуваме и на балотаж, който се очаква да бъде на 5 ноември.
По материала работи Геновева Михайлова, ДНЕС +
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 20:54 Хороскоп за петък, 26 декември 2025 г.
- 20:46 Патриарх Даниил връчи орден „Св. Йоан Рилски” на Вселенския патриарх Вартоломей
- 19:34 Кремъл за коледното видеообръщение на Зеленски: Дали е способен да взема адекватни решения?
- 19:21 Турската полиция арестува 115 предполагаеми членове на Ислямска държава
- 19:11 Коледа и странните обичаи по света
- 19:00 Захарова: Германия няма пари за коледни елхи заради политиката си срещу Русия
- 18:55 Крал Чарлз Трети заведе семейството си на църква пеша
- 18:50 Шкварек: Въпрос на време е у нас да се пръкнат първите пакистански банди и ислямистки гнезда