Състезание по стрийт фитнес с огромна конкуренция във Варна

Варна<+> 08.08.2022 19:19 Снимка: ДНЕС+

Огромна конкуренция по време на националния турнир по стрийт фитнес беляза тазгодишното издание на спортната кампания "Ваканция без грижи". Проявата се организира от Националното сдружение на сираците в България с подкрепата на дирекция "Спорт" при Община Варна. В състезанието взеха участие младежи от София, Пловдив, Русе, Бургас, Варна, Стара Загора и други населени места от страната, които се състезаваха в три категории.

В категорията до 16 г. купата отиде при Никола Николов (14 г.) от Стара Загора. Второто място остана във Варна при Александър Янев (16 г.), а третото място бе за Петър Водов (16 г.) от София.

В категорията над 16 г. първото място грабна Мартин Киров (17 г.) от София, второто място отново отиде в столицата - за Никола Пеев (16 г.), а третото - за 17- годишния Михаил Костов от Варна. В базовата категория с набирания и кофички имаше огромна конкуренция, като първото място по категоричен начин остана във Варна, благодарение на Антон Антонов (19 г.) Втори остана неговият съгражданин Симеон Михайлов (19 г.), а третото място бе за Теодор Христов (21 г.) от Нови Пазар. Наградният фонд "Ваканция без грижи" включваше велосипеди, мобилни телефони, смарт часовници, осигурени от спонсорите на събитието. За всички участници беше осигурена храна и минерална вода, както и грамоти за активно участие.