Варна<+> 12.05.2021 12:08 Снимка: ДНЕС+
С фотоконкурс Пристанище Варна отбелязва 115-тата си годишнина
Официалното откриване на варненското пристанище се е осъществило на 18 май 1906 г., в присъствието на Княз Фердинанд I.
115 години по-късно Пристанище Варна ще отбележи своята годишнина с конкурс за авторски фотографии на тема „Пристанище Варна, портал към морския свят“.
Фотоконкурсът има за цел да покаже живописната страна на нашето пристанище и очарователните гледки, които ни предоставя ежедневно. Целта е да бъдат насърчени фотолюбители и професионални фотографи, да уловят и запечатат с обективите си невероятни и вдъхновяващи моменти и красиви морски пейзажи.
Участниците ще бъдат класирани на база възраст в две категории: Деца и младежи под 18 годишна възраст и Участници над 18 годишна възраст.
Конкурсът ще се проведе от 18 май до 18 юни. Наградите ще са под формата на ваучери за фототехника от „Фотосинтезис“. Те ще бъдат обявени и връчени на специална церемония при откриване на изложба, помещаваща се в емблематичната за варненци – Морска гара. В нея ще имат възможност да участват първите 10 фотографии, класирани от журито във всяка категория.
Ако проявявате интерес за участие може да се запознаете с цялата информация за фотоконкурса от ТУК.
На ваше разположение за допълнителни въпроси е фейсбук страницата на пристанището.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:04 Хороскоп за сряда, 15 юли 2026 г.
- 19:34 Заради затоплянето Нидерландия произвежда все повече вино, но жегите пораждат и опасения
- 19:26 Млад шофьор блъсна 7-годишно момиченце пред блок в Бургас
- 19:19 София Вергара отпразнува 54-ия си рожден ден по бански в Италия
- 19:11 Tesla събаря поточните линии на Model S и Model X, за да може да произвежда роботи
- 19:04 12 американски щата се опитват да спрат сливането между "Уорнър Брос.“ и "Парамаунт“
- 18:56 Подготвят механизъм за ранно откриване на имотни измами в София
- 18:48 Евростат: Европа закрива болнични легла, а България открива нови и е първа в ЕС