Варна<+> 16.12.2020 16:18 Снимка: ДНЕС+
Община Варна отпуска средства за екипите в COVID зоните
Община Варна ще подпомогне финансово екипите, работещи в COVID-зоните в диагностично-консултативните центрове. С почти пълно единодушие местният парламент одобри отпускането до 48 000 хил. лева от общинския бюджет в подкрепа на работещите на първа линия.
ДКЦ „Св. Иван Рилски“ в кв. „Аспарухово“, ДКЦ III Варна в жк. „Вл. Варненчик“ и ДКЦ V „Св. Екатерина“, в които COVID-кабинетите работят по осем часа, ще получат до 12 000 лв. Подпомагането на медиците и служителите в COVID зоните в ДКЦ 1 „Св. Клементина“ и ДКЦ “Чайка, които са с по-малка заетост, ще е до 6 000 лв.
Съветниците гласуваха предварително изпълнение на решението, за да може за Коледа работещите на първа линия да си получат възнагражденията.
На предходното заседание местният парламент одобри финансиране за COVID-зоните в петте общински диагностично-консултативни центъра. От общинския бюджет бяха отпуснати до 64 000 лв.
Всички кабинети за прегледи на хора със съмнения за симптоми за коронавирус във варненските ДКЦ-та работят активно. През миналата седмица COVID-зоните са били посетени от 274 души.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие