МВР проверява пияни полицаи, нарушили обществения ред във Варна

Варна<+> 02.03.2014 13:33

Министърът на вътрешните работи Цветлин Йовчев разпореди проверка на инцидент с участието на двама полицаи от Варна, съобщават ое пресцентъра на МВР.

Сигнал, че мъже, употребили алкохол и представящи се за полицаи, нарушават обществения ред е постъпил вчера към 22:40 часа. Веднага на място е изпратен автопатрул. Тримата служители от състава на патрула установили, че в нарушаването на обществения ред са участвали двама техни колеги, които не са били на работа, един военнослужещ и още един мъж. От тях са се оплакали три момичета, които са заявили, че полицаите са се държали грубо под предлог, че искат да ги проверят за употреба на наркотици. Според близки на момичетата, които пристигнали на мястото на инцидента, държавните служители лъхали на алкохол и се държали агресивно.

Четиримата мъже са отведени във Второ РУП-Варна, където били изпробвани с алкотест “Дрегер”, който отчел 1.76 промила алкохол в дъха на единия полицай и 1.2 промила алкохол в дъха на другия.

За случая е уведомена Военна прокуратура. Започнато е досъдебно производство. Със заповед на министър Цветлин Йовчев Инспекторатът на МВР е започнал проверка.


CHF CHF 1 2.07669
GBP GBP 1 2.26842
RON RON 10 3.86322
TRY TRY 100 4.09174
USD USD 1 1.67337